25.03.2014. | Автор:

Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини

Регион: Полесье / Киевская обл. / Переяслав-Хмельницкий

Если їхати трасою Київ-Черкаси, біля мі0 Переяслава-Хмельницького, на об’їзній дорозі, 0їть вказівний символ «Музей». Звідси спостерігається чудовий ансамбль музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», а точніше здесь склали неповторний ансамбль кільканадцять перлин народного зодчества наших предків, які ще називають музеї просто неба.

Будівництво музеїв на площі га було розпочато в 64 році на Татарській горі на честь 0-річчя з денька народження Т.Г. Шевченка. Територія відповідає умовам, при яких виникали поселення як в давні епохи, так і в пізніший час. На горі збереглися залишки пам’яток найдавнішого часу (курган періоду бронзи, залишки поселення та могильник Черняхівської культури ІІ-V ст., давньоруські матеріали). Неподалеку знаходяться Змійові вали (оборонні споруди ІІІ-VІ ст.) Через гору проходить шлях, по якому в свій час ступали Г.С. Сковорода, Т.Г. Шевченко.

Будівництво проводилось по вільно-кутковому методу з тинами і перелазами. У ньому центральне місце займають селянські двори з городками, садами, квітниками. У цей своєрідний ансамбль мальовничо вписались Козацька, В’юнищанська, Сухоярська, Андрушівська і Піщицька церкви ХVІІ-ХІХ ст., дзвіниця, вітряки, рукотворні гаї та озера.

Музей має такі розділи: українське дореволюційне село Середньої Наддніпрянщини, ремесла та промисли українського пореформенного села, вітряки і розділ найдавнішого часу, що є характерною особливістю нашого музею.

На території гектарів розташовано 5 об’єктів, з их 1 пам’ятки народної архітектури ХVІІ-ХІХ ст., в тому числі дворів з хатами та господарськими будівлями, різноманітні установки та майстерні, більше тисяч витворів народного мистецтва, знарядь праці, речей побуту, зібраних в лісостеповій зоні України. Чудовою прикрасою музею є два рукотворні ставки, дендропарк з десятками тисяч дерев та кущів, дбайливо доглянуті двори та городи.

Музей є важливим культурно-освітнім закладом, який допомагає оцінити культурну спадщину минулого, виявити сліди взаємовпливу культур, побачити нашу історію, оцінити духовність.

Источник: http://www.ukrmandry.com.ua

Комментарии закрыты.