25.03.2014. | Автор:

Чернели?цький за?мок Чернели?цький за?мок

Регион: Карпаты / Ивано-Франковская обл.

Замок був збудований за наказом Михайла Чарторийського, якому належала ця територія. Він мав вигляд феодального замку ХVІІ століття. Будувався він дуже повільно, однак збудований з першого погляду вражав своєю величчю…

Замок був збудований брацлавським воєводою Міхалом Єжи Чарторийським року. В 72 та 76 роках замок зазнав пошкоджень під час війни з турками. По відбудові відігравав важливу роль під час польсько-турецької війни в 85-91 роках. Це була найбільша східна фортеця Речі Посполитої на правому березі Дністра. В часи молдавських походів Яна ІІІ Собеського замок був місцем зберігання провіанту і фуражу. Кілька разів здесь зупинявся сам Собеський.

Замок мав височезні шестиметрові стіни, товщиною 2,5м, чотири бастіони, гострими кутами висунені далековато за межі стін, чотирикутну башту, що суворо здіймалася над в’їзною брамою. Фасад в’їзної брами з зовнішньої сторони оздоблював величавый герб «Роgоп», вирізьблений з каменю, а з внутрішньої сторони до сьогодні добре зберігся герб «Ріlаwа» з латинськими літерами Е.S.Х.С.W.В., що значить: Єфросинія Станіславіцька, княгиня Чорторийська, воєводиця Брацлавська.

Источник: http://7chudes.in.ua

Комментарии закрыты.